COLLEGE COMMITMENTS

683 Committed Division I Players

(Average 85 players per year)

DIVISION 1

Air Force Academy

Samuel Gee 2021, Hotchkiss School

Quinn McBride 2021, Georgetown Prep

Alex Stepney 2020, Loomis Chaffee School

Ethan Grandolfo 2019, Fairfield Prep (CT)

Tommy Marcoon 2019, Wando HS (SC)

Joseph Moran 2019, Massapequa HS (NY)

Chandler Devaney 2017, Proctor Academy

Matt Hahn 2015, Avon Old Farms

Chad Morse 2015, St. Paul's School

Joey Redfearn 2015, Deerfield Academy

Chuck Goldstein 2014, St. Joe's Prep (PA)

Brandon Bowman 2013, Roxbury Latin

University of Albany

Gordon Ogden 2021, St. George’s School

Davon Johnson 2020, Frederick Douglass

Josh Egan 2014, Albany Academy

Kyle McClancy 2014, St. Anthony's

Aidan Conlon 2017, Trinity Pawling

Declan Palandjian 2018, Avon Old Farms

Owen Weathersby 2018, Avon Old Farms

Army, USMA

Ryan Sellew 2021, The Hotchkiss School

Bailey O'Connor 2019, Emmaus

Sean Derby 2019, St. Anthony's (NY)

Drew Bregman 2018, Lenape HS

Aidan Byrnes 2018, Chaminade (NY)

Knox Dent 2018, Cherry Creek HS (CO)

Russell Eberding 2018, Sparta HS (NJ)

Alex Alacqua 2016, Chaminade (NY)

Nick Garofano 2016, Williston

Danny DeSanti 2015, St. Anthony's

Daniel O'Brien 2015, Avon Old Farms

Andrew Nadjari 2014, St. Anthony's

Alec Waugh 2014, Lawrenceville School

Ray Horgan 2013, Deerfield Academy

Maximilian Krieg 2013, St. Paul's School

Will White 2013, Avon Old Farms

Conor Van Duzer 2012, Rivers School

Bellarmine University

Mark Frega 2014, Millbrook School

Binghamton University

Mitch Moyer 2019, Archmere Academy (PA)

Kevin Carbone 2015, Chaminade

Boston University

Trey Brown 2021, Belmont Hill School

Matt Lazzaro 2021, Franklin High School

Antonio Topouzis 2021, LaSalle Academy

Zachary Travaglini 2021, Belmont Hill School

Cole Van Meter 2021, Noble and Greenough

Christian Brofft 2020, Owen J Roberts HS

Harry Friedman 2020, Middlesex School

Robert Zevzavadjian 2020, St. Joseph Regional HS (NJ)

Michael Diiorio 2019, Salisbury School

Michael Gottlieb 2019, Brunswick School

Collin Loughead 2019, Episcopal Academy (PA)

Roy Meyer 2019, Chaminade (NY)

Louis Perfetto 2019, Manhasset HS (NY)

Ben Murtagh 2018, Governor's Academy

Will Murtagh 2018, Governor's Academy

Andrew Martin 2017, Albany Academy

Jackson Colling 2016, Lake Highland Prep

Eric Haab 2016, Episcopal Academy (PA)

Ryan Babiak 2014, Glastonbury

Tommy Connelly 2014, Brooks

Isaac Lipton 2014, Northfield Mt. Hermon

Dominick Calisto 2013, St. Anthony's

Eli Morrissey 2013, Governor's Academy

Brown University

Dash Sachs 2021, Taft School

Collin Bergstrom 2020, Roxbury Latin (MA)

Isaac Sacks 2020, Brunswick School

Connor Theriault 2020, Northfield Mount Hermon

Mark Witt 2020, Phillips Andover

Matthew Gunty 2019, St Albans (DC)

Cameron Fiore 2018, Seton Hall Prep

Andrew Geppert 2018, Phillips Exeter (NH)

Kevin Hussey 2018, Smithtown East HS (NY)

Nolen Rockefeller 2018, Deerfield Academy

Greyson Wolfram 2018, Brunswick School

Jackson Caputo 2017, Deerfield Academy

Ben Baranker 2017, Lawrenceville School

Adrian Enchill 2017, Westminster School

George Grell 2017, St. Peter's Prep (NJ)

Tommy Hale 2017, Deerfield Academy

Philip Kemp 2017, Brunswick School

Chris Stach 2017, Deerfield Academy

Philip Goss 2016, Deerfield Academy

Jake Simon 2016, Bullis School (MD)

Luke Chmiel 2015, Fordham Prep

Vaughn Gendron 2015, St. Sebastian's

Alex Santangelo 2015, Belmont Hill

William Richardson 2015, Groton School

Jack Collins 2014, Taft School

Max Gustafson 2014, Belmont Hill

Jake Miller 2014, Taft School

Bryant University

Ryan Bergner 2018, Kent Denver (CO)

Dante Bravo 2018, Bellarmine College Prep (CA)

Max Persico 2018, Iona Prep

Zach Coffey 2016, Governor's Academy

Cody Livermore 2014, Brewster Academy

Melvin Riddick 2014, Canterbury School

Pearce McEneaney 2013, Avon Old Farms

Chas South 2013, Taft School

Bucknell University

​Grant Malas 2021, Mamaroneck HS (NY)

Blake Burchill 2021, Brunswick School

Richard O'Halloran 2021, Taft School

Mario Rinaldi 2021, Brunswick School
Ethan Gyllenhaal 2020, Springside Chestnut Hill

Sam Milardo 2020,Taft School

Henry Quaintance 2020, Berkshire School

Luke Diiorio 2019, Salisbury School

Carter McCullough 2019, St. Ignatius (CA)

Matthew Barkauskas 2018, Mountain Lakes HS (NJ)

Jack Collins 2018, Taft School

Brenden Lundy 2018, Trinity Pawling

Garrett Sweely 2018, Lawrenceville School

Travis Talarico 2018, Bergen Catholic (NJ)

Alston Tarry 2018, Bronxville HS

Zachary Tucker 2018, Taft School

Jack Van Slyke 2018, Georgetown Prep (MD)

Drew Wellington 2018, Landon School

JJ Alicea 2017, Saint Dominic HS

Thomas Bono 2017, Noble & Greenough

David Parsons 2017, Hotchkiss School

Philip Puccio 2017, Garden City HS (NY)

Ryan Parsons 2016, The Rivers School

Jake Saenz 2016, The Hill School (PA)

Will Yorke 2016, Saint Ignatius College Prep (MO)

Marshall Dickson 2015, Brunswick School

Sam Hahn 2014, Berkshire School

 

 

Cleveland State University

Brendan Sigurdson 2019, Archbishop Moeller HS

Jordan Yusunas 2017, Torrey Pines (CA)

Patrick Fitzsimmons 2016, Chaminade HS (MO)

Carter Jensen 2016, W.J. Palmer (CO)

Colgate University

Aidan Murnane 2021, Briarcliff High School

Will Rosenblatt 2020, Avon Old Farms

Jacob Sposita 2020, Detroit Catholic Central 

Christian Barnard 2019, Brunswick School

Donny Gayhardt 2019, Malvern Prep

Taylor Musa 2019, Riverside HS

Billy Chabot 2018, Rye HS

Brendan Jordan 2018, Governor's Academy

Jimmy Caddigan 2017, Smithtown HS (NY)

Jack Giovannetti 2017, Chaminade (NY)

Bobby Goggin 2017, Choate

Brendan Jordan 2017, East Greenwich HS (RI)

Nate Welcomer 2017, Alcanes HS (CA)

Gareth Cunniff 2016, Lawrenceville School

Jack Brennan 2015, Chaminade

Daniel Healey 2015, Governor's Academy

Duncan Hoskinson 2015, Salisbury School

Matt Kane 2015, Deerfield Academy

John McDonald 2015, Morristown-Beard

Joe Delaney 2014, Belmont Hill

Colin Orr 2014, Rivers

Chris Wetzel 2014, John Burroughs School

John Baker 2012, Choate

Cornell University

Antonio Topouzis 2021, LaSalle Academy

Chris Davis 2021, Essex High School

Alex Zepf 2021, Chaminade HS (NY)

William Kephart 2020, Garden City HS

Michael Long 2019, Delbarton (NJ)

Chris Perrino 2019, Yorktown HS

Connor Chisholm 2018, The Hill Academy

Max Fields 2018, Belmont Hill

Peter St. Geme 2018, Sacred Heart (CA)

Mitchell Rothstein 2018, Haddonfield Memorial (NJ)

Andrew Barclay 2017, Jamesville DeWitt

Harrison Bardwell 2017, Wilton HS (CT)

Selden Leonard 2017, Choate

Uno Wait 2017, Deerfield Academy

Connor Fletcher 2016, Princeton Day School

Brandon Salvatore 2016, The Taft School

Sam Welch 2015, Hackley School

Teddy Strzetelski 2015, Noble & Greenough

Tyler Miller 2014, Rye Country Day

James Tautkas 2013, Taft School

Walt Gahagan 2013, Deerfield Academy

 

Dartmouth College

Vincent Gandolfo 2021, Cold Spring Harbor

Quinn Moore 2021, Seton Hall Prep

Griffin O’Neil 2021, Holderness School

Blake Brookes 2020, Belmont Hill School

Michael Mauricio 2020, Brunswick School

Thomas Bryan 2019, Walter Panas (NY)

Jack Cain 2019, Hinsdale Central (IL)

Conor Zachar 2019, Phillips Andover

Cormac Zachar 2019, Phillips Andover

Danny Hincks 2018, Belmont Hill School

Colin Prince 2018, IMG Academy (FL)

George Prince 2018, IMG Academy (FL)

Henry Stites 2018, Louisville Collegiate (KY)

Trevor Ballantyne 2017, Rivers School

Jimmy Heidt 2017, Brunswick School

Parker Joyce 2017, St. Sebastian's School

Westy McLaughlin 2017, Avon Old Farms

Matthew Paul 2017, Rivers School

William Stonestreet 2017, Belmont Hill School

Christopher Adamo 2016, St. Anthony's (NY)

Michael O'Connell 2016, Choate

Pat Brandell 2015, Westminster School

Tucker Brown 2015, Brunswick School

Harrison Lane 2015, Deerfield Academy

Austin Meacham 2015, Brunswick School

Will Randell 2015, Fordham Prep

Matt Tanenblatt 2015, Pace Academy (GA)

Alex Kelly 2014, Brunswick School

Alec Dunn 2013, Westminster School

Adam Philie 2013, Deerfield Academy

 

University of Delaware

Brian Davis 2017, Deerfield Academy

Joe Lenskold 2017, Bridgewater Raritan

Peter St. Geme 2017, St. Ignatius (CA)

Drew Silvera 2016, Episcopal Academy (PA)

Will Eikenberry 2015, Brewster Academy

Dean DiSimone 2014, St. Augustine Prep

John O'Connor 2012, Salisbury School

 

University of Denver

Jimmy Freehill 2021, St. Sebastian’s School

Malcolm Kleban 2020, Westminster School (CT)

Patrick Noonan 2020, Chaminade

AJ Mercurio 2019, Damonte Rach HS (NV)

Jackson Harvey 2018, Arapahoe HS (CO)

Thomas Tenney 2017, Taft School

Charlie Winsor 2017, Avon Old Farms

Tristan Wright 2017, Galena HS (NV)

Tim Sanford 2016, Westminster School (CT)

David Winsor 2015, Northfield Mt Hermon

Colin Woolford 2012, Choate

 

Drexel University

Grant Isika 2021, Lake Travis HS (TX)

Michael Lenskold 2020, Bridgewater-Raritan

Cole Sprinkle 2020, Choate Rosemary Hall

Brennan Greenwald 2017, Corona del Mar (CA)

Aidan Coll 2016, The Hill School

Ian Foster 2016, IMG Academy

Patrick Kiernan 2016, St. Dominic HS (NY)

 

Duke University

Keith Boyer 2021, Yorktown HS

Liam McLane 2021, Rye Country Day

Sam Dwinell 2018, Middlesex School

Garrett Leadmon 2018, DeMatha Catholic

Wilson Stephenson 2018, Brunswick School

Michael Swirbalus 2018, St. Sebastian's

George Loring 2016, Noble & Greenough

Raines Shamburger 2016, Westminster Schools (GA)

Brian Smyth 2016, Westminster School

Reilly Walsh 2016, Brunswick School

Turner Uppgren 2015, Choate

Jack Fowler 2015, Chaminade

Sean Lowrie 2015, Roxbury Latin

Teddy Henderson 2013, Deerfield Academy

Fairfield University

Colin Consoli 2020, Glen Rock

Tyler Pumper 2019, St Anthony's (NY)

Cooper Mazurczak 2018, Governor's Academy

Matt Russo 2018, Smithtown East HS

Peter Ahonen 2017, Brooks School

John Fox 2015, St. Augustine Prep

Sam Murphy 2015, Thayer Academy

Tyler Behring 2013, Berkshire School

Furman University

Luke Fisher 2020, St. Stephens & St. Agnes

Danny Riccio 2020, Iona Prep

Anson Walldorf 2019, R.J. Reynolds HS (NC)

Anders Erickson 2018, Regis Jesuit (CO

Nick Ganem 2018, Cambridge HS (GA)

Colin Gutzmer 2018, The Westminster Schools (GA)

Conner Mosebrook 2017, The Haverford School (PA)

Brandon Bank 2016, Scarsdale HS (NY)

Aidan Conk 2016, St.. Anthony's (NY)

John Faus 2016, St.. Paul's (MD)

David Husband 2015, Breck School (MN)

Georgetown University

Cade Caggiano 2021, Ardrey Kell High School

Matthew Riley 2021, Salesianum School

Michael Scharfenberger 2021, Deerfield Academy

Jake Tolentino 2021, Manhasset HS

Mason Bonnie 2018, Deerfield

Nate Gentile 2018, Pomfret School

Gavin Garrity-Rokous 2017, Middlesex School

Nico Gekas 2017, Roswell HS (GA)

Owen McElroy 2017, Avon Old Farms

Gavin Kennedy 2016, Deerfield Academy

Stephen MacLeod 2016, St. Ignatius, CA

Jack Stephenson 2016, Brunswick School

Drew Abate 2015, Rye HS (NY)

Nic Mahaney 2012, Deerfield Academy

 

University of Hartford

Patrick Lanigan 2019, Parsippany HS

Anthony Sericolo 2019, Albany Academy

Andrew Boniface 2018, Western Reserve

Michael Nastasi 2018, Trinity Pawling

Anthony Drouin 2016, Salisbury School

Chris Friedman 2015, Episcopal Academy

Brendan Gates 2014, Rivers

Tom Hogan 2014, Springside Chestnut Hill

Cooper Del Zotto 2012, Taft School

 

Harvard University

Collin Bergstrom 2020, Roxbury Latin

Andrew DeGennaro 2020, Cold Spring Harbor

Joseph Andrew O'Berry 2020, Gonzaga College HS

Hayden Cheek 2018, Noble & Greenough

Zachary Hobbes 2018, Ward Melville (NY)

Nick Loring Brendan Forst 2017, Bronxville HS

James Swartz 2017, Bronxville HS 2018, Noble & Greenough

Nigel Andrews 2016, Deerfield Academy

Watson Cheek 2016, Noble & Greenough

Noah Knopf 2016, Fieldston

Duncan Lechner 2016, St. Paul's School

Chris Rota 2016, Roxbury Latin

Larsen Bidstrup 2015, Governor's Academy

Spencer Daniel 2015, Salisbury School

Brett Clark 2014, St. Paul's School

Robert Shaw 2014, Roxbury Latin School

Joseph Kearney 2014, St. Sebastian's

High Point University

Bradley Rider 2020, Xavier

Jaxson Lamb 2018, Oak Hall School (FL)

Will Hynson 2017, Rye HS (NY)

Casey Murphy 2017, Wantagh HS (NY)

Chris Crowley 2016, Delbarton School

Ryan Coombs 2013, Brewster Academy

 

Hobart College

Mamadou Meite 2019, Frederick Douglas Academy

Mark Synnott 2018, Buckingham Browne & Nichols

Ethan Black Fernandes 2017, Trinity Pawling

Conor White 2017, Pingree School

Justin Scott 2016, Trinity Pawling

Chris Nolan 2015, Trinity Pawling

Lucas Smith 2015, Salisbury School (CT)

Connor Flood 2014, Albany Academy

Matt Knight 2014, Westminster School

William Locke 2014, Portsmouth Abbey

Sean Donnelly 2013, Salisbury School

CJ Doyle 2013, Georgetown Prep (MD)

Shane Hurley 2013, Salisbury School

Max Romm 2013, Avon Old Farms

MJ Keady 2012, Avon Old Farms

 

Hofstra University

Jyasi Watson 2020, Frederick Douglass

Eric Wenz 2016, St. Anthony's

Jack Concannon 2014, St. Anthony's

College of the Holy Cross

John Mitchell 2021, Iona Prep

John Fischetti 2020, Summit HS

Peter Kip 2020, Thayer Academy

Zach Mickle 2020, The Rivers School

Jack Naughton 2020, Shady Side Academy

Bobby Bivona 2019, Avon Old Farms

Martin Folan 2019, BC College HS

DJ Kelly 2019, Bergen Catholic (NJ)

Eugene Yoon 2019,Phillips Andover

Stephen Zupicich 2019, Fordham Prep (NY)

AJ Fox 2018, Proctor Academy (NH)

Paul Miller 2018, Brooks School

Thomas Cremins 2017, Mercersburg Academy

Dominic Dimitroff 2017, Deerfield Academy

Dan Locke 2017, Portsmouth Abbey

Cole Nagahama 2017, Belmont Hill

Michael Mackintire 2016, St. Sebastian's

Sean New 2016, Fox Lane HS

George Peele 2016, King Low Heywood (CT)

Kevin Stump 2016, St. Joseph's (PA)

Jonathan Tesoro 2016, St. George's School

Richard Barkauskas 2015, Mountain Lakes

Ben Marchand 2015, Middlesex School

Matt Fischetti 2014, Summit

Will Friedman 2014, Avon Old Farms

Aidan McDonnell 2014, Northwest Catholic HS (CT)

Austin Miller 2014, Moses Brown

Rich Palazzese 2014, Episcopal Academy

Connor Smith 2014, Fordham Prep

Michael Urquhart 2013, Canterbury

Pete Hines 2012, Governor's Academy

 

Jacksonville University

Theo Kostakos 2021, Thayer Academy

Spenser Clapp 2017, Greensboro Day (NC)

Johns Hopkins University

Michael DiMarsico 2020, Shady Side Academy (PA)

Edward Glassmeyer 2019, Brunswick School

Lucas Heverly 2019, Amador Valley (CA)

Jake Calnan 2018, Philiips Exeter

Alex Gainey 2018, St. Sebastian's

Pat Fraser 2014, Dexter School

Chanler Allegaert 2013, Hotchkiss School

Saint Joseph's University

Andrew Derasmo 2018, Harborfields HS (NY)

Drew Chilson 2018, Morristown HS (NJ)

William Stevens 2018, St Peter's Prep

Dustin Buchanan 2015, Central Bucks East (PA)

James Superka 2013, Avon Old Farms

Lafayette College

Henry Alpaugh 2021, Berkshire School

Teddy Lisa 2021, Phillips Exeter Academy

Max Sanderson 2021, Jupiter HS (FL)

Kalman Kraham 2020, The Pingry School

Nicholas Jessen 2019, Signal Mountain HS (TN)

Peyton McNeill 2019, Wilmington Friends

Tyler Previte 2019, Wilton HS (CT)

Beaudan Szuluk 2019, Avon Old Farms

Riley Larson 2017, St. Stephens & St. Agnes (VA)

Chris Merle 2017, St. Anthony's HS (NY)

Dylan Tocco 2017, St. Augustine Prep (NJ)

Patrick Tully 2017, Summit HS (NJ)

Gabe Smithline 2017, Springside Chestnut Hill (PA)

Chris Adamo 2016, St. Anthony's (NY)

Jason Corcoran 2016, Phillips Exeter

Andrew Westby 2016, The Haverford School (PA)

Thomas Elcock 2015, Loomis Chaffee

Joshua Hubbard 2015, Calverton School

Jake Korus 2015, Avon Old Farms

Jeff Sikorsky 2015, St. Anthony's (NY)

George Cloud 2014, Avon Old Farms

 

Lehigh University

Rowan Cabahug-Almonte 2020, Malvern Prep

Charlie Peck 2019, Rivers School

John Chace 2018, Pomfret School

Griffin Hawthorne 2018, Chaminade (NY)

Jesse James West 2018, Sparta HS (NJ)

Sam Charlton 2017, Malvern Prep

Matt McLaughlin 2017, Harrison HS (NY)

David Peterson 2017, Sacred Heart Prep (CA)

Joel Trucksess 2017, Germantown Academy

Parker Kent 2016, Roxbury Latin

Tristan Rai 2014, Westminster School

Jason Kozel 2013, Kent School

 

Loyola University

Michael Callahan 2021, Avon Old Farms School

Patrick Yowan 2021, Choate Rosemary Hall

Jack Raba 2018, Cheshire HS (CT)

Sam Shafer 2017, Trinity Pawling

Nicholas Desisto 2013, The Rivers School

Manhattan College

Tyler Wuthrich 2019, Cherry Creek HS (CO)

Brendan Krebs 2017, Chaminade (NY)

Luke Pacher 2017, Chaminade (NY)

Trevor Pellitier 2016, Gulliver Prep (FL)

Parker Giarratana 2015, Boca Raton HS (FL)

Marist College

Joseph Bueti 2021, Syosset HS

Alex DiVincentis 2020, Hamden Hall

Sam Tomson 2019, Loomis Chaffee

Thomas Rago 2015, Morristown-Beard

Michael DeLuca 2014, St. Anthony's

Kyle Quinn 2014, Kellenberg

Marquette University

Michael Allieri 2021, Middlesex Schoo (MA)

Nolan Garcia 2021, Manhasset High School

Jack Cleary 2019, Iona Prep

Michael Colpack 2019, Episcopal HS (TX)

Jack Devine 2018, Bellarmine Prep (CA)

Jack Pucci 2018, St. Dominic HS

Kyle Souza 2017, San Ramon Valley HS (CA)

Thomas von den Benken 2016, Roxbury Latin

Salvatore Vitale 2012, St. Anthony's (NY)

Jordan Mckenzie 2014, Trinity Pawling

 

University of Maryland

Dawson Wynne 2019, Salisbury School

Peyton Bogard 2017, Lovett School (GA)

Henry Chastain 2016, Gonzaga College HS

Alex Tumminello 2015, St. Thomas Aquinas (FL)

University of Maryland- Baltimore College

Davis Burleson 2021, Salisbury School (CT)

Dane Armstrong 2020, Pope John XIII

University of Massachusetts

John Stanton 2021, Gonzaga College HS

Blake Weldon 2021, Governors Academy (MA)

Anthony Forziati 2019, Pingree School

Matt Hill 2018, Webster Thomas (NY)

Sam Eisenstadt 2017, Needham HS

Frank Cosolito 2016, Catholic Memorial (MA)

Billy Philpott 2015, Tabor Academy

John Tierney 2015, Wilbraham Monson

Noah Rak 2014, Canterbury School

Shane Rinkus 2014, Dexter

University of Massachusetts-Lowell

Jack Bird 2020, City Honors School

Gavin McGuckin 2020, Northfield Mt. Hermon

Mercer University

Trey Robinson 2017, Fellowship Christian

Jack Margiotta 2013, Trinity Pawling

Merrimack College

Zach Koch 2021, Loomis Chaffee School

Sebastian Gruber 2018, Iona Prep

Robert Hermansen 2018, Christian Brothers

Brendan Hickey 2018, Falmouth High School

Colton Krasinski 2018, Bedford HS

University of Michigan

Ryan Cohen 2021, Avon Old Farms School

Lucas Delgado 2021, Brunswick School

Michael Frechette 2021, Berkshire School

Aidan Mulholland 2021, Manhasset HS

Alex Buckanavage 2017, Brunswick School

Noah Fosse 2016, Westminster School

TJ Heagerty 2016, St. Anthony's

Teddy Bettencourt 2015, Governor's Acad

Nick DeCaprio 2015, St. Augustine Prep

Michael Melilo 2015, Delbarton (NJ)

Chase Young 2015, St. Augustine Prep

Tommy Heidt 2014, Brunswick School

Peter Khoury 2013, Brunswick School

Austin Shanks 2013, Brewster Academy

 

Mount St. Mary's

Mason Meulenberg 2020, St. Anne’s Belfield

Zachary Mann 2017, Wilbraham & Monson

Connor McCoy 2017, Pope John XXIII (NJ)

Turner Mcgarvey 2017, Patriot HS

Quint Burroughs 2016, St Mary's Ryken (MD)

Grant Bimstefer 2015, Calvert Hall (MD)

Joe McGuigan 2015, St. Anthony's

Wyatt Agaisse 2015, Trinity Pawling

Chris DiPretoro 2015, Calverton School

Navy, USNA

Daniel Daly 2021, Wayne Hills HS (NJ)

Maximillian Thomas 2021, Don Bosco Prep

Bobby Kittelberger 2020, St. Anthony’s

Nicholas Pecora 2020, Deerfield Academy

Aidan Taplin-Patterson 2020, Gonzaga College HS

Jason Yoquinto 2016, Bishop Shanahan (PA)

Alex Scalamandre 2016, St. Joe's Prep (PA)

Michael Henesey 2015, Salisbury School

Noah Seely 2015, Governor's Academy

Michael Strack 2013, St. Anthony's

NJ Institute of Technology

Hunter Narozniak 2017, Barnegat HS

University of North Carolina

Collin Krieg 2020, Ward Melville (NY)

Sean Eversen 2019, Ridge HS (NJ)

PJ Zinsner 2019, Gonzaga College HS

Ryan Macri 2013, Governor's Academy

University of Notre Dame

Liam Entenmann 2019, Chaminade HS (NY)

Reilly Gray 2019, Chaminade HS (NY)

Kevin Lynch 2019, Chaminade HS (NY)

Garrett Smith 2018, Mountain Lakes HS (NJ)

Matthew Schmidt 2017, Culver Academy

Auden Menke 2016, New Hampton School

Raines Shamburger 2016, Westminster Schools (GA)

Patrick Hadley 2014, Deerfield Academy

Will Young 2014, Phillips Andover

Ohio State University

Skylar Wahlund 2018, William Mason HS

Caleb Mahoney 2016, The Rivers School

Matt Davies 2016, Taft School

Joshua Kirson 2015, The Rivers School

Penn State University

Kyle Aldridge 2021, Salisbury School

Finn Scanlon 2021, Gonzaga College Prep

Luke Mercer 2020, John Jay High School

TJ Malone 2018, The Haverford School (PA)

Jack Traynor 2018, Malvern Prep (PA)

Andrew Kaye 2017, Hun School (NJ)

University of Pennsylvania

Luke DiNola 2021, Summit HS (NJ)

Brendan Lavelle 2021, Rye HS

Jeffery Ricciardelli 2021, Taft School

Emmet Carroll 2020, Rye HS

JB Conner 2020, Mamaroneck HS

MacGregor Peterson 2019, Taft School (CT)

James Shipley 2019, Weddington HS (NC)

Xander Dickson 2018, Brunswick School

William Bergstein 2017, Brunswick School

Thomas Chai 2017, Rye Country Day School

Max Metalios 2017, Brunswick School

Adam Goldner 2016, Malvern Prep

Skyler Mickunas 2016, Trinity Pawling

Joseph Junkin 2015, Belmont Hill

Joe Licciardi 2015, St. Anthony's

Tyson Reed 2015, St. Sebastian’s

Kip Werner 2012, Brunswick School

 

Princeton University

Colin Mulshine 2021, Brunswick School

Liam Fairback 2020, Brunswick School

Jeremy Lockshin 2019, Westminster School

Ian Murray 2019, Brunswick School

Griffen Rakower 2019, Byram Hills HS

Christian Ronda 2019, Brunswick School

Ben Churchill 2017, Rivers School

Jordan Crissy 2017, Naperville Central (IL)

Jake Moss 2017, Pingry School

Andrew Song 2017, Roxbury Latin

Andrew Bowman 2016, Deerfield Academy

Luke Pascucci 2016, Belmont Hill

Christian Schade 2016, Deerfield Academy

Chase Williams 2016, Westminster Schools (GA)

Charlie Durbin 2015, Belmont Hill

Providence College

AJ Alexander 2021, Kennett High School

Richie Hughson 2021, Kennett High School

Will Collins 2020, Avon Old Farms

Christopher Conti 2019, Depaul Catholic (NJ)

John Hufnagel 2019, Iona Prep

Michael Hughes 2019, Brooks School

Grant Latimer 2019, Pingree School

Matt Grillo 2018, Ward Melville

Mike O'Grady 2018, Roxbury Latin

Alexander Borg 2017, Dwight-Englewood HS (NJ)

Owen Martinson 2017, Milton Academy

Ryan Poole 2017, St. Dominic HS (NY)

Nick Shaw 2016, Xaverian Brothers (MA)

Thomas Bianchin 2015, Trinity Pawling

Michael Crawford 2015, Bronxville

Brendan Kearns 2015, Chaminade HS (NY)

Eric Gennari 2014, Deerfield Academy

Thomas Laupus 2014, St. Anthony's

Drew Custance 2013, St. Anthony's

Conor Hilton 2013, St. Sebastian’s

Brandon Tonsberg 2012, Brewster Academy

Quinnipiac University

Keegan Palmer 2021, Central Catholic HS

Jarod Davis 2019, Loomis Chaffee

Dylan Chand 2015, Calverton School

Kevin Cop 2014, Southington

 

University of Richmond

Tommy Stull 2021, Deerfield Academy

Brendan O’Berry 2020, Gonzaga College HS

Jackson Popovich 2020, Salisbury School

Jake Kapp 2019, University School

John Armistead 2018, Bellarmine Prep (CA)

Jack Delligati 2018, Greensboro Day (NC)

Ryan Lanchbury 2017, Avon Old Farms

Jason Reynolds 2017, Downington East HS

George Uppgren 2017, Choate

Ben Wilkinson 2017, Woodward Academy (GA)

Tate Gallagher 2016, The Shipley School

Garrison Kedda 2016, St. Stephens & St. Agnes (VA)

Ryan Lee 2015, St. Anthony's (NY)

Ryan McCaffrey 2015, The Rivers School

Ryan Bonomi 2014, St. Anthony's

Olie Merison 2014, Deerfield Academy

Jackson Cabot 2013, Noble & Greenough

Ryan Joyce 2013, Salisbury School

JR Mastro 2013, Deerfield Academy

 

Rutgers University

Brian Russo 2020, Livingston High School

Robert Zevzavadjian 2020, St. Joseph Regional HS

John Blomquist 2017, Xaverian Brothers

Ryan Gallagher 2017, Marist School (GA)

Eddie Perlstein 2017, Lynbrook HS

Jack Stahanczyk 2017, Archbishop Moeller (OH)

Cameron Thompson 2016, Benjamin School (FL)

Nick McCabe 2016, Boca Raton HS (FL)

 

Sacred Heart University

Max Gilbane 2018, Kent School

Thomas Houlihan 2018, St. Anthony's (NY)

Alex Rice 2018, St. Augustine Prep

Jack Casella 2016, Fordham Prep

Tyler Reynolds 2016, Regis Jesuit (CO)

Casey Fuller 2014, Canterbury School

Bailey Walsh 2014, Holderness School

Siena College

Mike McCarthy 2015, St. Anthony’s

Jordan Barlow 2013, Trinity Pawling

Stony Brook University

Greg Roros 2017, Northport HS (NY)

St. John's University

Anthony Uva 2018, Trinity Pawling

Oscar Cranz 2017, Charlotte Country Day

Stephen Sammartino 2017, Chaminade (NY)

Luke Roediger 2016, Trinity Pawling

Christopher Buscemi 2015, St. Anthony's (NY)

 

Syracuse University

Casey Mulligan 2021, Manasquan HS

Kyle McCarthy 2021, Pingree School

Blake Borges 2021, Yorktown HS (NY)

Barrett White 2021, Episcopal HS (VA)

Tommy Drago 2020, West Essex Regional (NJ)

Harrison Thompson 2019, Mountain Lakes (NJ)

Seth Thorton 2018, Scarsdale HS (NY)

Jacob Walthour 2018, Salisbury School

Jacob Buttermore 2017, Garnet Valley HS

Reece Belcher 2015, TC Williams (VA)

Nolan Callahan 2014, Avon Old Farms

 

Towson University

Oliver Alpert 2019, Saint Andrew's (FL)

Saunders Healy 2016, Downingtown East

 

University of Utah

Kevin McKenna 2020, Archbishop Stepinac HS

Koa Todd 2019, St. Margaret's (CA)

Nick Adams 2018, IMG Academy

 

University of Vermont

Colby Kudla 2021, Berkeley Prep

Jack Fitch 2020, Christ School

Tucker Spencer 2020, Pingree School

Tim Roberts 2019, Governor's Academy

Paul Governale 2018, Salisbury School (CT)

Matt Shaffer 2018, Tabor Academy

Matt Hill 2017, Downingtown East (PA)

Charlie Erdmann 2016, Berkshire School

Tucker Roy 2016, Avon Old Farms

Matt Sealy 2016, Brunswick School

Ryan Stafford 2016, Brunswick School

Bryan Cahill 2015, Trinity Pawling

Charlie Cobb 2015, Brunswick School

Michael Dowell 2015, Trinity Pawling

Jack Knight 2015, Brunswick School

Eric Radbourne 2015, Trinity Pawling

Matt Eckles 2015, Springside Chestnut Hill Academy

Jake Richards 2014, Salisbury School

Tim Shield 2014, The Taft School

Hayden Jenkins 2013, Northfield Mt Hermon

Nick Bartlett 2012, Brunswick School

 

Villanova University

Tyler Boes 2021, Holderness School (NH)

Jack Cerza 2020, West Essex HS (NJ)

Jimmy Gabrielsen 2018, Malvern Prep

Brody LaPorte 2018, Menlo School (CA)

Alex Spiker 2018, Oak Hall School (FL)

Thad Spiker 2018, Oak Hall School (FL)

Pat Daly 2018, Tabor Academy

Eric Overbay 2017, Lambert HS (GA)

Danny Seibel 2014, Belmont Hill

 

University of Virginia

Tucker Mullen 2021, Taft School

Andrew Brennfleck 2019, Mountain Lakes HS (NJ)

Patrick Burkinshaw 2018, Brunswick School

John Fox 2016, Brunswick School

Griffin Thompson 2016, Lawrenceville School

Wade Maloney 2016, Lawrenceville School

Tyler Kellogg 2015, Trinity Pawling

Lawson Pisani 2015, Hotchkiss School

Lazare Zoungrana 2015, Brunswick School

Scott Hooper 2014, Hotchkiss School

Cooper Fersen 2014, Berkshire School

Cam Stafford 2014, Brunswick School

Jeff Kratky 2013, Taft School

 

Virginia Military Institute

Andrew Landman 2020, Blue Ridge School

Donald Proper 2016, Greensboro Day

Chris Nelms 2014, St. Paul's School

Wagner College

Brendan Clark 2017, Springside Chestnut Hill

Gus Colonna 2013, NMH

Nic Nesbitt 2013, Salisbury School

Yale University

Machado Rodriguez 2021, Chaminade HS

Jack Ocken 2018, Brunswick School

Griffin Thomas 2017, Deerfield Academy

Will Weitzel 2016, Roxbury Latin School

Hoyt Crance 2015, Corona del Mar (CA)

Robert Mooney 2015, Lawrenceville School

Charlie Better 2013, Brunswick School

AJ Rocco 2013, Avon Old Farms

Austin Rocco 2013, Avon Old Farms

© 2020 by Prep School Lacrosse Showcase

Web Services by Flair Communication